Предлошка:Инфокутија Галаксија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Инфокутија Галаксија


Епоха {{{епоха}}}
Положба
Ректасцензија {{{ректасцензија}}}
Деклинација {{{деклинација}}}
Положбен агол {{{положбен агол}}}°
Податоци од набљудување
Вид на тело {{{вид на објект}}}
Морфолошки вид {{{морфолошки вид}}}
Привиден сјај
(видлив)
{{{привиден сјај В}}}
Привиден сјај
(во честот. појас.)
{{{привиден сјај Ч}}}
Површински сјај {{{површински сјај}}} m/лм2
Физички податоци
Привидни димензии {{{привидни димензии}}}
Црв. помест. {{{црвено поместување}}}
Оддалеченост {{{оддалеченост}}}
Историја
Откривач {{{откривач}}}
Откриена {{{датум на откривање}}}
Други ознаки {{{алтернативни ознаки}}}