Прејди на содржината

Предлошка:Инфокутија-Грб

Од Википедија — слободната енциклопедија
Инфокутија-Грб
Подробно
Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Празна синтакса[уреди извор]

Задолжителни се само полињата name и image.

{{Инфокутија-Грб
|name       = 
|image      = 
|image_width   = 
|middle      = 
|middle_width   = 
|middle_caption  = 
|lesser      = 
|lesser_width   = 
|lesser_caption  = 
|image2      = 
|image2_width   = 
|image2_caption  = 
|image3      = 
|image3_width   = 
|image3_caption  = 
|armiger     = 
|year_adopted   = 
|crest      = 
|torse      = 
|shield      = 
|supporters    = 
|compartment   = 
|motto      = 
|orders      = 
|other_elements  = 
|earlier_versions = 
|use       = 
}}