Предлошка:Известување за КИС

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Предлошка:Икис)
Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Употреба[уреди извор]

Оваа предлошка се става на врвот од статиите кои се моментални кандидати за избрана статија. За правилно да го вклучите, ставете:

{{известување за КИС|архива=N}}

каде што N е бројот на архивата под која се води моменталниот предлог.

Поврзано[уреди извор]

Поврзано[уреди извор]