Предлошка:Зимбабве на Олимпијада

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Зимбабве на Олимписките игри

Знаме на Зимбабве
МОК-код  ZIM
НОК Олимписки комитет на Зимбабве
Порталwww.zoc.co.zw
Олимписка историја
Летни олимпијади
Зимски олимпијади
* Како Родезија