Предлошка:Етиопија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Етиопија е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Етиопија

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Етиопија Наслов на главата статија (Етиопија)
flag alias Flag of Ethiopia.svg Назив на сликата (File:Flag of Ethiopia.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1897Flag of Ethiopia (1897).svg
1975Flag of Ethiopia (1975-1987, 1991-1996).svg
1987Flag of Ethiopia (1987-1991).svg

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
ETH (преглед) Етиопија Етиопија

Пример за употреба

  • {{знаме|Етиопија}} Етиопија
  • {{знамеикона|Етиопија}}Етиопија

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Етиопија|1897}} Етиопија
  • {{знамеикона|Етиопија|1897}}Етиопија

Употреба на алијас за пренасочување

  • {{знамеикона|ETH}}Етиопија
  • {{државнознаме|ETH}} Етиопија
  • {{знаме|ETH}} Етиопија[[Категорија:Предлошки за податоци за земји без посебно предложно име|]]