Предлошка:Днл-јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија

{{{2}}}

Употреба[уреди извор]

Како {{lang}}, но за писма од десно на лево како арапската или хебрејската азбука.

* {{днл-јазик|ar|اللغة العربية}}
* {{днл-јазик|he|עברית}}

дава:

  • اللغة العربية
  • עברית