Прејди на содржината

Предлошка:Веслање на ЛОИ 2016-распоред

Од Википедија — слободната енциклопедија

Наменето за статијата Веслање на Летните олимписки игри 2016

П Претходница У Утешни трки ¼ Четвртфинале ½ Полуфинале Ф Финале
Мажи[1]
Дисциплина↓/ден → саб 6 нед 7 пон 8 вто 9 сре 10 чет 11 пет 12 саб 13
Единечно П У ¼ ½ Ф
Двојки П У ½ Ф
Парни двојки П У ½ Ф
Лесни парни двојки П У ½ Ф
Четворки П У ½ Ф
Парни четворки П У Ф
Лесни четворки П У ½ Ф
Осумки П У Ф
Жени[1]
Дисциплина↓/Ден → саб 6 нед 7 пон 8 вто 9 сре 10 чет 11 пет 12 саб 13
Единечно П У ¼ ½ Ф
Двојки П У ½ Ф
Парни двојки П У ½ Ф
Лесни парни двојки П У ½ Ф
Парни четворки П У Ф
Осумки П У Ф

Наводи

  1. 1,0 1,1 „World Rowing: Rio 2016 Olympic Schedule“ (pdf). FISA. Посетено на 26 Jul 2016.