Предлошка:Јазици на главната страница

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Padlock.svg

Оваа високоризична предлошка е заштитена од уредување со цел да се спречи вандализам. (дневник на заштувања). Ве молиме дискутирајте ги измените во страницата за разговор или барајте отстранување на заштитата. Можете да користите

  1. пренасочување Предлошка:Пвп на страницата за разговор за да побарате од администарторот да изврши уредување наместо вас.
Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Во продолжение следи список на јазици со многу голем број на статии, јазици блиски до македонскиот јазик и јазици од соседството на Македонија, сортирани по англиската абецеда. Овие јазици се појавуваат како интервики врски на главната страница. Стиснете на уреди за да го видите списокот.

Поврзано