Портал:Библија/Дали знаете

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
  • ... дека Исак е единствениот библиски патријарх чие име не се променило?
  • ... дека Метузалем умрел во годината кога Ное тргнал на пат?