Податотека:Vocabulario rioplatense razonado por D. Daniel Granada, 2a ed. Montevideo 1890.pdf

Содржината на страницата не е поддржана на други јазици.
Од Википедија — слободната енциклопедија
Оди на страница
следна страница →
следна страница →
следна страница →

Изворна податотека(920 × 1.337 пиксели, големина: 16,93 МБ, MIME-тип: application/pdf, 411 страница)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис Vocabulario rioplatense razonado. 2ª ed.
Датум
Извор Google Books
Автор Daniel Granada y Conti (dead in 1929)
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
Public domain

Ова дело е во јавна сопственост и во земјите и подрачјата каде авторските права важат додека е жив авторот плус 80 години или пократко.


Ќе мора да ставите и ознака за јавна сопственост во САД за да укажете дека делото го има укажаниот статус во таа земја. Имајте предвид дека во неколку земји авторското право важи подолго од 80 години: во Мексико е 100, а во Јамајка е 95 години. Оваа слика може да не е во јавна сопственост во тие земји, кои воедно не го применуваат правилото на пократок рок.

Описи

Опишете во еден ред што претставува податотекава

Предмети прикажани на податотекава

прикажува

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна14:17, 16 јули 2017Минијатура на верзијата од 14:17, 16 јули 2017920 × 1.337, 411 страница (16,93 МБ)HombreDHojalata{{Information |Description=''Vocabulario rioplatense razonado''. 2ª ed. |Source=Google Books |Date=1890 |Author=Daniel Granada y Conti (dead in 1929) |Permission={{PD-old-80}} |other_versions= }} Category:1890 Books

Податотекава се користи во следнава страница:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци