Податотека:View of Chocolate Hills, Bohol.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

View_of_Chocolate_Hills,_Bohol.jpg(800 × 600 пиксели, големина: 111 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English: View of the Chocolate Hills, Bohol, the Philippines.
Македонски: Поглед на Чоколадните Брда.
Датум Originally uploaded to mk.wikipedia on .
Извор сопствено дело; transferred from mk.wikipedia by Kobac using CommonsHelper.
Автор Raso mk at mk.wikipedia.

Лиценцирање

w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 2.5 Нелокализирана
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.

Изворна евиденција за подигањето

Изворниот опис се наоѓаше тука. Сите долунаведени кориснички имиња се однесуваат на mk.wikipedia.
  • 2008-03-11 15:25 Raso mk 800×600× (113537 bytes)

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна11:24, 21 април 2010Минијатура на верзијата од 11:24, 21 април 2010800 × 600 (111 КБ)File Upload Bot (Magnus Manske) {{BotMoveToCommons|mk.wikipedia|year={{subst:CURRENTYEAR}}|month={{subst:CURRENTMONTHNAME}}|day={{subst:CURRENTDAY}}}} {{Information |Description={{mk|== Лиценца: ==}} |Source=Transferred from [http://mk.wikipedia.org mk.wikipedia]; transferred to

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија: