Податотека:Srpski izvestai za arnautskata pobuna, 1912.pdf

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Оди на страница


Изворна податотека(1.240 × 1.753 пиксели, големина: 1,34 МБ, MIME-тип: application/pdf, 4 страници)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
Македонски: Српски извештај за текот и развојот на арнаутската побуна во текот на мај 1912.
English: Serbian report on the progress and development of Arnaout rebellion in May 1912.
DARM logo.jpg This media file is produced by Wikipedian in Residence in Category:Wikipedian in Residence at DARM in 2016. Arheo Muz SK (69).JPG
Датум
Извор The State Archives of the Republic of Macedonia (DARM)
Автор АнонименUnknown author

Лиценцирање

Public domain

This is in the public domain in accordance with Articles 16 of the Law on Copyright and Related Rights adopted by the Assembly of the Republic of Macedonia on . (Законот за авторските права и сродните права на Република Македонија) [1], which state that:

  • Official texts of political, legislative, administrative and judicial nature and their official translations are in the public domain
Flag of North Macedonia.svg

Описи

Опишете во еден ред што претставува податотекава

Предмети прикажани на податотекава

прикажува

мај 1912грегоријански

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна16:01, 9 март 2016Минијатура на верзијата од 16:01, 9 март 20161.240 × 1.753, 4 страници (1,34 МБ)VioletovaUser created page with UploadWizard

Податотекава се користи во следниве 2 страници:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци