Податотека:Serbian national anthem, instrumental.oga

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Serbian_national_anthem,_instrumental.oga(Звучна снимка Ogg Vorbis, времетраење 1 м 43 с, 410 Кб/с)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Композитор Davorin Jenko
Тексописец Jovan Đorđević
Сценски уметник United States Navy Band
Наслов "Bože pravde"
Опис
English: National anthem of Serbia (instrumental, two verses).
Српски / srpski: Химна Републике Србије "Боже правде".
Датум на композиција
Датум на изведба ~ 14 септември 2008
date QS:P,+2008-09-14T00:00:00Z/11,P1480,Q5727902
Наводи http://www.nationalanthems.info/rs.htm
Извор

https://web.archive.org/web/20080913132321/http://www.navyband.navy.mil/anthems/national_anthems.htm

Лиценцирање

Composition
Public domain

Ова дело е во јавна сопственост и во земјите и подрачјата каде авторските права важат додека е жив авторот плус 100 години или пократко.


Ова дело е во јавна сопственост во САД бидејќи е издадено пред 1 јануари 1925 г.

Performance
Public domain
Оваа слика е дело на морнар или службеник на Воената морнарица на САД, направена во текот на службената должност на лицето. Како дело на Федералната влада на САД, сликата е во јавна сопственост.
Seal of the United States Department of the Navy.svg

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна12:26, 19 октомври 2017
1 м 43 с (5,05 МБ)Illegitimate Barristertweak
08:15, 29 април 2009
1 м 44 с (1,93 МБ)Zscout370From http://www.navyband.navy.mil/anthems/national_anthems.htm (the other recording was done by an orchestra and that recording is copyrighted)

Податотекава се користи во следниве 2 страници:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци