Податотека:Europarl logo.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 374 × 220 пиксели, големина: 31 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English: European Parliament logo
Français : Logo du Parlement européen
Latina: Insigne Parlamentii Europaei
Polski: Insygnia Parlamentu Europejskiego
Português: Logótipo do Parlamento Europeu
Български: Лого на Европейския парламент
Scots: European Pairlament logo
Suomi: Euroopan parlamentin logo
Датум
Извор
Автор
Други верзии
SVG разработка
Inkscape-yes.svg
Оваа векторска слика е изработена со Inkscape.


Лиценцирање

Јавна сопственост Оваа слика или текст прикажан на неа се состои само од прости геометриски фигури и текст. Тие не го преминуваат прагот на оригиналност кој овозможува заштита на авторските права, и затоа прикажаното е во јавна сопственост. Иако за неа не важат авторски ограничувања, сликата може да подлежи на други ограничувања. Видете WP:PD#Fonts или Template talk:PD-textlogo за повеќе информации.

العربية | Беларуская (тарашкевіца)‎ | Български | Català | Dansk | Deutsch | English | Esperanto | Español | فارسی | Suomi | Français | Galego | עברית | Hrvatski | Magyar | Italiano | 日本語 | 한국어 | Кыргызча | Македонски | മലയാളം | मराठी | Bahasa Melayu | Norsk bokmål | Nederlands | Norsk bokmål | Polski | Português | Português do Brasil | Română | Русский | Sicilianu | Slovenščina | Српски / srpski | Svenska | தமிழ் | ไทย | Türkçe | Українська | Tiếng Việt | 粵語 | 中文 | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | 中文(台灣)‎ | +/−

Trademarked
Ова дело содржи материјал кој може да подлежи на закони за заштитени знаци во една или повеќе држави. Пред да ја употребите содржинава ве молиме проверете дали го имате правото да ја користите според законите кои важат под околностите во кои намеравате да ја користите. Вие и само вие сте одговорни да проверите дали кршите нечие право на заштитен знак. Погледајте го нашето општо одрекување од одговорност.
Ознакава не го укажува авторскоправниот статус на приложеното дело. Покрај ова, делото треба да има и ознака за авторски права, независно од оваа. Повеќе информации ќе најдете на Ризница:Лиценцирање.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна14:43, 28 април 2015Минијатура на верзијата од 14:43, 28 април 2015374 × 220 (31 КБ)Ssolbergjupdate
06:42, 29 јуни 2011Нема минијатура423 × 251 (35 КБ)Fry1989margins, colours of the EU flag proper
03:36, 8 ноември 2010Нема минијатура433 × 255 (39 КБ)Ssolbergjc
03:03, 19 јануари 2010Нема минијатура447 × 280 (29 КБ)Ssolbergjnotxt
23:52, 13 април 2009Нема минијатура433 × 255 (37 КБ)Ssolbergj+text
17:10, 14 октомври 2008Нема минијатура402 × 220 (39 КБ)EmilJReverted to version as of 15:29, 25 May 2008. The old one does not work either, might as well revert it back, sorry.
17:07, 14 октомври 2008Нема минијатура300 × 170 (15 КБ)EmilJReverted to version as of 15:01, 19 April 2007. The newer version does not work, rsvg problem?
16:29, 25 мај 2008Нема минијатура402 × 220 (39 КБ)Ssolbergj{{Information |Description= |Source= |Date= |Author= |Permission= |other_versions= }}
16:01, 19 април 2007Нема минијатура300 × 170 (15 КБ)Ssolbergj{{insignia}} {{pd-self}}

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци