Податотека:CHASING A COMET - The Rosetta Mission.webm

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(WebM аудио/видео снимка, VP8/Vorbis, времетраење: 8 м 56 с, 1.920 × 1.080 пиксели, вкупно 3,03 Мб/с)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English: "It's the first time we do anything like that. The environment is totally unknown." (Andrea Accomazzo, Spacecraft Operations Manager)

Among the most fascinating projects in the exploration of the Universe is the European Space Agency's Rosetta mission, launched in 2004 to investigate the comet 67P/Churyumov--Gerasimenko. For the first time, a spacecraft will follow a comet as it approaches the Sun and land on its nucleus.

This highlight of the mission will take place in November 2014, when the small, autonomous daughter craft, Philae, lands on the comet itself. Philae was designed and built by an international consortium led by the German Aerospace Center (Deutsches Zentrum für Luft- und Raumfahrt; DLR). DLR also runs the lander control centre which is preparing for and overseeing the difficult task of landing on the comet, a feat never before accomplished.
Датум
Извор http://vimeo.com/84311905
Автор DLR, CC-BY 3.0
Други верзии

Оценка

Снимка на денот Оваа податотека е избрана за снимка на денот за 20 јануари 2018. Нејзиниот опис гласи:
Македонски: Истражувачкото летало „Розета“ на Европската вселенска агенција, пуштено во 2004 г.

Лиценцирање

Оваа слика е објавена под слободна лиценца од страна на Германскиот центар за воздухопловство (DLR).

Извор: DLR - Импресум

w:mk:Криејтив комонс
наведи извор
Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор 3.0 Германија.
Flag of Germany.svg
Авторство: DLR, CC-BY 3.0
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна16:32, 6 август 20148 м 56 с, 1.920 × 1.080 (193,84 МБ)培养皿User created page with UploadWizard

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци