Податотека:Borbi da se sobori sultanot Abdul Hamid II, 1909.pdf

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Оди на страница


Изворна податотека(1.240 × 1.753 пиксели, големина: 928 КБ, MIME-тип: application/pdf, 3 страници)
Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис[уреди]

Опис
Македонски: Српски извештај за хаотичната ситуација во Цариград: борби да се собори султанот Абдул Хамид II. (7 април 1909)
English: Serbian report on the chaotic situation in Constantinople: fighting to overthrow Sultan Abdul Hamid II. (7 April 1909)
DARM logo.jpg This media file is produced by Wikipedian in Residence in Category:Wikipedian in Residence at DARM in 2016. Arheo Muz SK (69).JPG
Датум
Извор The State Archives of the Republic of Macedonia (DARM)
Автор анонимен

Лиценцирање[уреди]

Public domain

This is in the public domain in accordance with Articles 16 of the Law on Copyright and Related Rights adopted by the Assembly of the Republic of Macedonia on . (Законот за авторските права и сродните права на Република Македонија) [1], which state that:

  • Official texts of political, legislative, administrative and judicial nature and their official translations are in the public domain
Flag of Macedonia.svg

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна12:46, 9 март 2016Минијатура на верзијата од 12:46, 9 март 20161.240 × 1.753, 3 страници (928 КБ)VioletovaUser created page with UploadWizard

До оваа податотека води следнава страница:

Метаподатоци