Податотека:Мислителот Ѓорче Петров - свечен собир.pdf

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Оди на страница


Изворна податотека(991 × 1.379 пиксели, големина: 7,21 МБ, MIME-тип: application/pdf, 15 страници)
Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис[уреди]

Опис
English: The speech of academic Dimitar Mitrev the solemn gathering devoted to Gorce Petrov held at MANU 1971
Датум
Извор
Автор Димитар Митрев
Дозвола
(Пренамена на податотекава)

MANU releases the work as its the copyright holder


МАНУ-Лого.svg
Овој отсликан документ е доставен од матичниот викимедијанец во Македонска академија на науките и уметностите (МАНУ) како дел од проектот за соработка со организацијата Споделено знаење.

English | македонски | +/−

Shared Knowledge Logo.svg

Лиценцирање[уреди]

Public domain Ова дело е предадено во јавна сопственост од неговиот автор, MANU, as the copyright holder. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
MANU, as the copyright holder му дозволува секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна11:44, 17 ноември 2015Минијатура на верзијата од 11:44, 17 ноември 2015991 × 1.379, 15 страници (7,21 МБ)МакедонецUser created page with UploadWizard

До оваа податотека води следнава страница:

Метаподатоци