Пемагацел

Од Википедија — слободната енциклопедија
Пемагацел
Грешка во Lua во Модул:Location_map, ред 522: Unable to find the specified location map definition: "Module:Location map/data/Bhutan" does not existМестоположба во Бутан.
Координати: 27°2′N 91°27′E / 27.033° СГШ; 91.450° ИГД / 27.033; 91.450Координати: 27°2′N 91°27′E / 27.033° СГШ; 91.450° ИГД / 27.033; 91.450
Држава Бутан
ОкругПемагацел
Часовен појасBTT (UTC+6)

Пемагацел — град во Бутан во округот Пемагацел.[1] Градот се наоѓа во источен Бутан.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „NGA GeoName Database“. National Geospatial Intelligence Agency. Архивирано од изворникот 2008-06-08. Посетено на 2008-07-05.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]