Параф

Од Википедија — слободната енциклопедија

Параф бил панк бенд од Риека, СФРЈ (денес Хрватска)

Дискографија[уреди | уреди извор]

Албуми[уреди | уреди извор]

  • „А дан је тако лијепо почео...“ ЛП (ЗКП РТЉ, 1980)
  • „Излети“ ЛП (ЗКП РТЉ, 1982)
  • „Заставе“ ЛП (ЗКП РТЉ, 1984)

Синглови[уреди | уреди извор]

  • „Ријека“/„Мој живот је нови вал“ (РТВ Љ, 1979)
  • „Фини дечко“/„Тужне уши“ (РТВ Љ, 1981)