Павел Громико

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Павел Сергеевич Громико (руски: Павел Сергеевич Громыко; 24.05.1989) е руски професионален кошаркар, кој моментално настапува за кошаркарскиот клуб Уфиметс Уфа од руската втора Суперлига.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Burevestnik Yaroslav 2016-2017“. eurobasket.com. Посетено на 12 May 2018.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]