Орхон, Селенге

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Orkhon sum, Selenge province, Mongolia.JPG

Орхон (монголски: Орхон) е област во Монголија во покраината Селенге.