Олег Алејник

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Олег Игоревич Алејник ( руски: Олег Игоревич Алейник; 8 февруари 1989) е руски професионален фудбалер . Тој настапува за ФК Ротор Волгоград.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Rotor v Zenit game report“. Russian Premier League. 11 August 2020.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]