Обработка на текст

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Обработката на текст претставува создавање на документи со помош на обработувач на текст. Ова може да се однесува и на напредни стенографски техники, напати во наменски ситуации со помош на посебна машина за пишување.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]