ОУ „Наим Фрашери“ - Тетово

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето


„Наим Фрашери“

Место
Општина: Тетово
Нас. место: Тетово
Основни информации
Контактни информации

Наим Фрашериосновно училиште во Тетово, Општина Тетово.

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]