ОУ „Гоце Делчев“ - Тетово

Од Википедија — слободната енциклопедија
„Гоце Делчев“

ОУ „Гоце Делчев“ - Тетово.jpg
Место
Општина: Тетово
Нас. место: Тетово
Основни информации
Настава на: македонски и албански јазик
Контактни информации

„Гоце Делчев“основно училиште во Тетово.[1].

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Државен натпревар по одбојка-второ место.

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 30.01.2021. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)