ОУ „Владо Кантарџиев“ - Гевгелија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„Владо Кантарџиев“

OUVladoKantardziev.jpg
Место
Општина: Општина Гевгелија
Нас. место: Гевгелија
Основни информации
Контактни информации

Владо Кантардзиевосновно училиште во Гевгелија, Општина Гевгелија.[1].

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 30.01.2021. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)