ОУ „Вера Циривири Трена“ - Карпош

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
ОУ „Вера Циривири Трена“

Место
Општина: Карпош
Нас. место: Карпош
Адреса: „Руѓер Бошковиќ“, број 9
Основни информации
Директор: Снежана Караш
Настава на: македонски
Контактни информации
Мреж. место veraciriviritrena.edu.mk/

„Вера Циривири Трена“основно училиште во Карпош, Општина Карпош.[1].

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

 • XXVI-от Регионален натпревар по математика
 • Кенгур 2008
 • 49-та смотра на млади техничари и природници „Освојуваме нови знаења“

Освоени награди[уреди | уреди извор]

 • 49-та смотра на млади техничари и природници „Освојуваме нови знаења“:
  • Бојан Таневски 1во место/
  • Иван Трајков 4то место
 • Учество на Општинските хорски смотри 2011:
  • 1 место.
 • Учество на градските хорски смотри 2011:
  • 1 место.
 • Учество на државните хорски смотри 2011:
  • 1 место (98 бода).

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

 1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 30.01.2021. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)