ОУ „Благој Кирков“ - Велес

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од ОУ "Благој Кирков" - Велес)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„"Благој Кирков"“
Место
Општина: Велес
Нас. место: Велес
Основни информации
Контактни информации

Основното училиште "Благој Кирков" се наоѓа во Велес, општина - Велес.

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]