Нов Центар

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нов Центар

Нов Центар (англиски: New Center) е дистрикт во Детроит, Мичиген. Се наоѓа пет километри северно од Даунтаун Детроит и еден и пол километар од Култура Центар.[1]

Извори[уреди | уреди извор]

  1. Randall Fogelman, Detroit's New Center, Arcadia Publishing, 2004, ISBN 0-7385-3271-1.