Прејди на содржината

Нихат Ергун

Од Википедија — слободната енциклопедија
Нихат Ергун
Nihat Ergün
Нихат Ергун
Министер за индустрија и трговија
На должноста
1 мај 2009 – во служба
Претходник Зафер Чаглајан
Наследник нема
Лични податоци
Роден(а) 14 септември 1962
Измит, Турција
Партија Партија на праведноста и развојот
Вероисповед ислам

Реџеп Акдаг (роден на 14 септември 1962 во Измит, Турција) — турски политичар и актуелен министер за индустрија и трговија на земјата.