Нико Рејбл

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Нико Рејбл (роден на 22 август 1995) — германски фудбалер кој игра како дефанзивец за Ханза Росток.[1]

Статистика за кариерата[уреди | уреди извор]

Клуб Сезона Лига ДФБ-Покал Вкупно
Дивизија Настапи Голови Настапи Голови Настапи Голови
ТСГ 1899 Хофенхајм II 2014-15 Регионална лига 21 0 - 21 0
2015-16 23 3 - 23 3
Вкупно 44 3 - 44 3
Бохум 2016-17 2. Бундеслига 21 0 0 0 21 0
2017-18 0 0 0 0 0 0
Вкупно 21 3 0 0 21 3
Ханза Росток 2017-18 3. Лига 5 0 0 0 5 0
Вкупно во кариерата 70 3 0 0 70 3

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Nico Rieble“ (германски). kicker. Посетено на 1 July 2017.