Никол Нараин

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Никол Нараин (родена на 28 јули 1974 година) [1] е американски модел и актерка од гвајско потекло.

Кариера[уреди | уреди извор]

Таа била избрана како Плејбој ' Playmate на месецот во јануари 2002 година [2] и се појави во бројни <i id="mwGQ">Плејбој</i> видеа .

Таа се појави во повеќе музички спотови како песната на RL „Got Me a Model“, LL Cool J „Luv You Better“, Марио Винанс „I Don't Wanna Know“ и Fabolous „Baby“. Нараин се натпреварувала и во шоуто на NBC Fear Factor Playboy Playmates Edition, но била елиминирана уште во првиот трик.

Личен живот[уреди | уреди извор]

Во 2005 година, Нараин била тужена од ирскиот актер Колин Фарел во врска со секс снимката во која биле вклучени Нараин и Фарел. Ова ја спречи продажбата, дистрибуцијата или прикажувањето на лентата. [3] Сепак, тој сепак стана достапен на голем број интернет страници. Тужбата на крајот била спогодбено решена. [4]

На 4 ноември 2009 година, Нараин се појави на шоуто The Joy Behar за да разговара за нејзината зависност од секс . [5] Ова појавување било во врска со нејзиниот кастинг во реалното шоу „ Секс рехабилитација“ со д-р Дру .

Наводи[уреди | уреди извор]

 

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

  1. „Playmate data“. Посетено на 8 July 2010.
  2. „AskMen profile“. Askmen.com. 1974-07-28. Архивирано од изворникот на 2012-07-28. Посетено на 2012-08-01.
  3. „Restraining order extended on Colin Farrell SEX tape“. Usatoday.com. 2005-08-10. Посетено на 2012-08-01.
  4. „Colin Farrell And Nicole Narain Reach Sex Tape Agreement“. Посетено на 9 March 2009.
  5. „CNN.com Video“. CNN. Посетено на 2010-05-20.