Нгатик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Карта на Понпеј.

Нгатик е село и општина во сојузната држава Понпеј во Микронезија.

Наводи[уреди | уреди извор]

Координати: 5°47′16″ N; 157°09′20″ E / 5.7878° СГШ; 157.1555° ИГД / 5.7878; 157.1555

Поврзано[уреди | уреди извор]