На работ на дивината (филм)

Од Википедија — слободната енциклопедија

На работ на дивината - американски филм, во режија на Ли Тамахори. Главните улоги ги играат: Алек Болдвин и Ентони Хопкинс.

Содржина[уреди | уреди извор]

Средовечниот милионер Чарлс Морсе ја придружува на снимањето во Алјаска својата млада сопруга Мики, која е познат фото-модел. Кога фотографот Роберт Грин ќе здогледа фотографија на еден месен жител, решава да го изнајми него за снимање со Мики. Меѓутоа, проблемот е во тоа што тој живее далеку во дивината.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „На работ на дивината“, Антена, број 900, 25.9.2015, стр. 14.