Наринтел, Оворхангај

Координати: 45°57′52″N 101°27′35″E / 45.96444° СГШ; 101.45972° ИГД / 45.96444; 101.45972
Од Википедија — слободната енциклопедија

Наринтел (монголски: Нарийнтээл) е област во Монголија во покраината Оворхангај.


45°57′52″N 101°27′35″E / 45.96444° СГШ; 101.45972° ИГД / 45.96444; 101.45972