Прејди на содржината

Наран (Сухбатор)

Координати: 45°07′54″N 113°40′50″E / 45.13167° СГШ; 113.68056° ИГД / 45.13167; 113.68056
Од Википедија — слободната енциклопедија

Наран (монголски: Наран) е област во Монголија, во Сухбатор.

45°07′54″N 113°40′50″E / 45.13167° СГШ; 113.68056° ИГД / 45.13167; 113.68056