Прејди на содржината

Наранбулаг, Увс

Координати: 49°22′50″N 92°34′42″E / 49.38056° СГШ; 92.57833° ИГД / 49.38056; 92.57833
Од Википедија — слободната енциклопедија

Наранбулаг (монголски: Наранбулаг) е област во Монголија во покраината Увс.

49°22′50″N 92°34′42″E / 49.38056° СГШ; 92.57833° ИГД / 49.38056; 92.57833