Мориц Сејдер

Од Википедија — слободната енциклопедија
Мориц Сејдер во 2019 година

Мориц Сејдер (роден на 6 април 2001) е германски дефанизивен хокеј играч кој моментално игра за Адлер Манхајм од првата германска хокеј лига.[1] Иако млад тој веќе има освоено повеќе поединечни награди.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Knappe, Katya. „Bob McKenzie's draft rankings are out for 2019“. Pension Plan Puppets. Посетено на 26 January 2019.