Морган Андерсон

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Свен Морган Андерсон (23 февруари 1934 година во Лундби, Гетеборг – 4 јули 1977 година во Стокхолм) бил шведски актер.[1][2]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Morgan Andersson“ (Swedish). Svensk Filmdatabas.CS1-одржување: непрепознаен јазик (link)
  2. „Filmography of Morgan Andersson“.