Прејди на содржината

Монте Агила

Од Википедија — слободната енциклопедија
Железничката станица во Монте Агила

Монте Агила (шпански: Monte Águila) — чилеански град сместен во областа Биобио, во општината Кабреро, на 6 километри јужно од истоимениот град.[1][2] Во градот живеат 6.090 жители.[3]

Галерија

[уреди | уреди извор]
  1. „Ubicación de Monte Águila“. Архивирано од изворникот на 2016-03-17.
  2. „:: Conoce Cabrero ::“. Municipalidad de Cabrero (шпански). Архивирано од изворникот на 2018-06-14. Посетено на 2018-06-14.
  3. „Wayback Machine“ (PDF). 2009-09-14. Архивирано од изворникот на 2009-09-14. Посетено на 2018-06-14.CS1-одржување: бот: непознат статус на изворната URL (link)