Прејди на содржината

Монгар

Координати: 27°16′30″N 91°14′24″E / 27.27500° СГШ; 91.24000° ИГД / 27.27500; 91.24000
Од Википедија — слободната енциклопедија
Монгар
Грешка во Lua во Модул:Location_map, ред 522: Unable to find the specified location map definition: "Module:Location map/data/Bhutan" does not existМестоположба во Бутан.
Координати: 27°16′30″N 91°14′24″E / 27.27500° СГШ; 91.24000° ИГД / 27.27500; 91.24000
Држава Бутан
ОкругМонгар
Население (2005)
 • Вкупно3.502
Час. појасBTT (UTC+6)
Повик. бр.05
Локација во Бутан

Монгар — град во Бутан во округот Монгар.[1] Градот е центар на округот и според податоците од 2005 година имал 3502 жители.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. National Geospatial Intelligence Agency

Поврзано[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]