Михаил Павлов

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Медали
Кану спринт мажи

ИКФ Светски Кану Спринт Шампионати

Злато 2010 Познан
C-1 4 x 200 m

Михаил Павлов е руски кану-спринтер кој што се натпреварува од доцните 2000-ти. Тој освои златен медал на 2010 ИКФ Светските Кану Спринт Шампионати во Познан во дисциплинат Ц-1 4 х 200 метри.

Наводи[уреди | уреди извор]