Миа Торнблом

Од Википедија — слободната енциклопедија
Миа Торнблом

Марија Сузан „Миа“ Торнблом, (родена на 10 мај 1967 година во Стокхолм ) е шведска авторка, говорник и едукатор за лидерство. Таа најмногу зборува за самодовербата и работи со тимско образование и има работено за менторската програма на Skandia Livs. Таа исто така била водителка на шоуто Nyberg & Törnblom кое се емитувало на ТВ3 во 2007 година заедно со Рене Ниберг . [1]

Во 2007 година, таа била Sommarpratare во Sommar i P1 на Sveriges Radio . [2]

Наводи[уреди | уреди извор]

 

  1. „Nyberg & Törnblom på TV3“. omTV.se - TV-guiden. Посетено на 21 March 2015.
  2. Sveriges Radio. „Mia Törnblom“. Sveriges Radio. Посетено на 21 March 2015.