МедијаВики:Anonnotice

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето


F icon.svg

Следете ја Википедија на македонски јазик на Facebook!

Featured article candidate star.svg

Во тек е гласање за доделување на статусот „избрана статија“ на статиите: „Свети Јосиф“ и „Албанија“.

Уредувачки натпревар „Диносауруси“

Се известуваат сите заинтересирани уредници на Википедија на македонски јазик дека во периодот од 15 февруари до 14 март 2021 година ќе се одржи уредувачки натпревар на тема „Диносауруси“.

Flag of Russia.svg

Се известуваат членовите на Вики Клубовите дека во периодот од 1 до 28 февруари 2021 година се одржува уредувачки натпревар „Запознајте ја Русија“. Приклучете се и освојте една од наградите!

Уредувачки викенд „Населени места во Кожани“

Се известуваат сите заинтересирани уредници на Википедија на македонски јазик дека на 23 февруари 2021 година ќе се одржи уредувачки ден на тема „Населени места во Кожани“.