Медисон Сквер Гарден

Од Википедија — слободната енциклопедија
Медисон Сквер Гарден
Место
Отворен
Сопственик
Игра
Гледачи
Влезот на Седмата Авенија за Медисон Сквер Гарден

Медисон Сквер Гарден, честопати пишувана и како MSG и позната како Градината или Светската Најпозната Градина, е арена за многу намени во Менхетн, Њујорк Сити и е сместена на 8мата Населба, меѓу 31вата и 33тата Улица, на врвот на станицата во Пенсилванија.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]