Мајкл Милер

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Michael Müller
Michael Mueller 4717.jpg
Лични податоци
Роден(а) 19 септември 1984 (1984-09-19) (35 г.)
Würzburg, Germany
Националност German
Спорт Handball pictogram.svg Ракомет
Висина 1.97 метарs (6 ст 6 ин)
Тежина 100 kg (220 lb)
Позиција Right back
Клупски податоци
Тековен клуб MT Melsungen
Број 25

Мајкл Милер (роден на 19 септември 1984) е германски ракометар кој игра за клубот РК Мелсунген во Бундеслигата и германската репрезентација.

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]