Марко Розе

Од Википедија — слободната енциклопедија
Розе во 2017 година

Марко Розе ( 11 септември, 1976, Лајпциг ) бил поранешен германски фудбалер и сегашниот тренер на Ред Бул Салцбург .

Натпревари и цели[уреди | уреди извор]

1.Бундеслига

 • 18 (1) за 1. ФСВ Мајнц 05

2.Бундеслига

 • 10 (0) за VfB Лајпциг
 • 24 (0) за Ханновершер СВ 96
 • 64 (3) за 1. ФСВ Мајнц 05
 • 98 (3) вкупно

Регионална лига:

 • 47 (5) за VfB Лајпциг
 • 03 (0) за 1. ФСВ Мајнц 05
 • 50 (5) вкупно

Куп:

 • 01 (0) за VfB Лајпциг
 • 03 (0) за 1. ФСВ Мајнц 05
 • 04 (0) вкупно

Успех[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]