Малик Милер

Од Википедија — слободната енциклопедија

Малик Милер (роден на 24 јануари 1994) е германски професионален кошаркар кои настапува за кошаркарската екипа на Хамбург од германската ПроА лига.

Репрезентативна кариера[уреди | уреди извор]

Роден во Франкфурт, Германија,[1] Милер бил дел од германската репрезентација У-17, У-18 и У-20 (помлади од 17,18 и 20 години).[2]

Наводи[уреди | уреди извор]