Луково (Рашка)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Луково (Рашка)
Село
Луково (Рашка) is located in Србија
Луково (Рашка)
Луково (Рашка)
Координати: 43°13′N 20°37′E / 43.217° СГШ; 20.617° ИГД / 43.217; 20.617
Држава Србија
ОбластРашка
ОпштинаРашка
Население (2002)
 • Вкупно38
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)
Повик. бр.036

Луково е село во општината Рашка, Србија. Според пописот во 2002 во селото има 38 жители.