Лидер (појаснување)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Лидер може да се однесува на следново:

  • Лидер — водач, предводник на организација, група и слично
  • Лидер (Германија) — општина во сојузната покраина Долна Саксонија, Германија
  • Лидер (река) — притока на Фулда во сојузната покраина Хесен